Захист цегли від вологи та руйнування

Цегла, незважаючи на свою популярність у будівництві, може зазнавати руйнування під впливом вологи. Особливо це актуально у приватних будинках, де волога може проникати у стики та шви між цеглою, замерзати взимку та викликати руйнування стін зсередини.

Визначити початок руйнування цегляної кладки можна за кількома ознаками. Це тріщини на стінах, поява плісняви та погіршення теплоізоляції будинку. Все це може спричинити збільшення витрат на опалення.

Найуразливіше місце в цегляній кладці – це шви, особливо ті, що знаходяться над цокольним поверхом. В умовах підвищеної вологості цегла може поглинати вологу, але цементний розчин вбирає ще більше вологи. Якщо не забезпечити своєчасний захист швів від вологи, можуть виникнути такі чотири проблеми:

 • Сольові висоли білого кольору на поверхні.
 • Освіта криги при негативних температурах.
 • Мости холоду (області або зони у будівлі, де тепловтрати відбуваються через порушення теплозахисту та ізоляції).
 • Руйнування кладки при різких перепадах температури або за дуже низьких температур.

Захистити цеглу від вологи слід із зовнішнього боку будинку, внутрішні гідроізоляційні роботи не мають сенсу і можуть бути навіть шкідливими. Якщо шви між цеглою знаходяться в прийнятному стані (не пошкоджені вологою), то спочатку проводиться просочування стін, що створює водовідштовхувальний ефект. Якщо потрібна обробка швів, то спочатку проводять роботи з їх закладення, а потім використовують водовідштовхувальні просочення.

При затиранні швів важливо видалити частинки цегли, що розфарбувалися, і потім просочити стіну водовідштовхувальним просоченням, даючи їй висохнути. Це просочення має високі захисні властивості і є найбільш поширеним серед інших видів просочення.

Потім шви заповнюють морозостійким піщано-цементним розчином. Цей розчин легко втирається навіть у вологі поверхні. Розчин втирається вручну з використанням дошки з гумовим наконечником і дозволяє закрити пори і в швах, і в цегляній поверхні, створюючи тонку захисну плівку, яка запобігає руйнуванню стін протягом тривалого часу.

Після затирання швів стіни будинку промивають водою і закривають захисним матеріалом, щоб уникнути прямого впливу сонячних променів на оброблені поверхні.

Для запобігання руйнуванню цегляної кладки від вологи необхідно проводити періодичні огляди та очищення стін. Очищення слід проводити не рідше одного разу на рік, усуваючи видимі забруднення, плісняву та зелень з використанням очищувача високого тиску.

Ефективним засобом для захисту цегляної кладки від вологи є гідрофобізатори, які є багатофункціональними концентратами на основі кремнію. Вони використовуються для обробки різних будівельних матеріалів, включаючи цеглу, бетон та інші. Ці засоби утворюють на поверхні захисну плівку, що запобігає проникненню вологи і підвищує термін служби конструкцій.

Існує чотири типи таких сумішей:

 • Водовідштовхувальне просочення для цегли: має довгий термін служби (до 15 років), створює гідрофобну плівку і сприяє стоку води, запобігаючи її поглинанню цеглою.
 • Лаковt просочення: крім створення надійної захисної плівки, додає блиск і глянсовий ефект цегляної поверхні, роблячи її привабливішою.
 • Силікон-акрилова гідроізоляційна суміш: є сумішшю силікону і акрилу, забезпечуючи ефективну гідроізоляцію.
 • Силіконовий захист на водній основі: використовує силіконові компоненти та має водну основу.
 • Просочення з ефектом мокрого каменю: це спеціальний вид гідрофобного просочення, яке створює ефект, що нагадує, що поверхня обробленого матеріалу виглядає, ніби воно завжди змочене водою. Цей ефект надає цеглині унікального зовнішнього вигляду.

Всі ці просочення, незалежно від свого складу, створюють на цегляній поверхні гідрофобну плівку, яка надійно закриває пори цегли та шви між ними. Це запобігає впровадженню вологи всередину, а вода стікає вниз, запобігаючи руйнуванню швів і самої цеглини з часом.

Захисне просочення BlackStone для захисту цегли від вологи

Наші фахівці використовують перевірене захисне просочення для цегли на будівельних об’єктах уже протягом 10 років.

Захисне просочення BlackStone з ефектом мокрого каменю – це просочення, яке використовується для обробки різних будівельних матеріалів, включаючи цеглу. У нього є кілька переваг:

 • Водовідштовхувальний ефект: створює на поверхні цеглини водовідштовхувальну плівку. Це запобігає вбиранню вологи та водопроникності матеріалу.
 • Підвищення теплоізоляційних властивостей: за рахунок захисту від вологи гідрофобізатор допомагає матеріалам краще зберігати теплоізоляційні властивості, оскільки волога не знижує їхню теплоізоляційну здатність.
 • Запобігання утворенню висолів: застосування просочення BlackStone запобігає утворенню висолів, що є поширеною проблемою при взаємодії вологи з цеглою.
 • Збереження зовнішнього вигляду: допомагає цеглі зберегти свій зовнішній вигляд вид, оскільки запобігає появі плям і сольових відкладень.
 • Тривалий термін служби: має тривалий термін служби (до 15 років) та не потребує повторного покриття.
 • Ефект мокрого каменю значно покращує зовнішній вигляд об’єктів. Цей блиск створює ефект свіжості та надає поверхні більш привабливого та сучасного вигляду.

Врахуйте, що для оптимальних результатів та безпечного використання, важливо дотримуватися інструкцій виробника та правильно застосовувати даний гідрофобізатор з урахуванням конкретних умов та вимог вашого проекту.

Якісний захист цегляної кладки від вологи може значно продовжити термін служби будинку та зменшити витрати на його обслуговування. Для того, щоб купити захисне просочення для цегли – робіть замовлення на сайті blackstone.com.ua або телефонуйте за номером:

☎️(099)911-0-911