Тріщини в цегляній кладці: що робити, щоб закласти і запобігти появі нових

Тріщини в цегляній кладці часто виявляються при візуальному огляді будинку, і їх напрям може дати ключову інформацію про причини їх виникнення. Напрямок тріщин залежить від різних факторів, таких як навантаження на стіну та загальний стан будівлі. Ось кілька типів тріщин та їх характеристики:

Конструктивні тріщини: обумовлені різними помилками в будівельному процесі, такими як неправильні розрахунки глибини фундаменту, недостатнє навантаження на стіни, помилки в технології будівництва будинку або відсутність армування стін.

Температурні та усадкові тріщини: утворюються через температурні перепади, промерзання фундаменту, будівництво на насипних грунтах або при виконанні земельних робіт поблизу будівлі.

Деформаційні та зносостійкі дефекти: деформаційні тріщини можуть виникнути через неправильно підібраний будівельний матеріал, в той час як знос матеріалу призводить до дефектів, пов’язаних зі строком служби, що минув.

Для ефективного ремонту тріщин важливо виявити причини їхньої появи, перш ніж приступити до закладення.

Для закладення тріщин у цегляній стіні діаметром до 1 см пропонується наступна інструкція:

 • Ділянка кладки із тріщинами демонтується.
 • Місце ремонту ретельно очищається від пилу та інших забруднень.
 • Поверхня готується та переґрунтовується.
 • Майстер свердлить отвори для дюбелів із рекомендованим кроком 30-50 см.
 • Металева сітка (з оптимальним осередком 5 на 5 мм) кріпиться зверху шурупами.
 • Сітка покривається цементним штукатурним розчином, який додається трохи піску.
 • Наноситься обробний матеріал.

Для ширших тріщин у цегляних стінах застосовується наступний метод:

 • Видаляються цегли, що тріснули, із зовнішнього боку стіни.
 • Місце з дефектом ретельно очищається від забруднень із використанням будівельного скальпеля.
 • На цементний розчин укладається нова робоча цегла.
 • При необхідності для усунення тріщин застосовується металевий якір, що є пластиною з двома анкерами або штирями.
 • Загальні поради про те, що робити з тріщинами в цегляній кладці

Загальні поради про те, що робити з тріщинами в цегляній кладці

Усунення тріщин у цегляній кладці потребує уважного підходу та правильного ремонту. Ось кроки, які можна зробити:

Підготовка тріщини: розширіть тріщину, поглибивши її у всіх напрямках. Видаліть штукатурку навколо тріщини до місця, де вона щільно прилягає до цегли.

Закладення цементним розчином: заповніть розширену ділянку, використовуючи цементний розчин, який може бути таким самим, як при кладці цегли. Також можна скористатися цементною штукатуркою чи плитковим клеєм.

Використання герметика для швів: нанесіть герметик на тріщину за допомогою будівельного пістолета. Заповніть тріщину до рівня площини кладки та видаліть надлишки шпателем, попередньо змоченим у миючому засобі. Герметик після висихання стає еластичним, запобігаючи повторному утворенню тріщин.

Штукатурка ділянки: після висихання герметика штукатурьте оброблену ділянку, відновлюючи її зовнішній вигляд.

Важливо уникати використання силіконових герметиків для ремонту тріщин, тому що вони можуть ускладнити подальший штукатурний або процес фарбування. Герметик, хоч і коштує дорожче, ніж цементний розчин, але забезпечує еластичність, запобігаючи подальшому утворенню тріщин, особливо при роботі з глибокими дефектами.

Як запобігти появі тріщин у цегляній кладці

Маючи 15 років досвіду в галузі будівництва, наші експерти дійшли висновку, що найбільш поширеною причиною утворення тріщин є несприятливі умови експлуатації, такі як вплив води, хімічних речовин та перепади температури. Для захисту цегляної кладки від цих факторів ми рекомендуємо використовувати гідрофобізатор для цегли.

Гідрофобізатор для цегли є хімічною речовиною, що застосовується для обробки цегляних поверхонь з метою надання їм гідрофобних властивостей, тобто здатності відштовхувати воду. Застосування гідрофобізатора приносить різні переваги для цегляної кладки:

 • Основна мета гідрофобізації – запобігти проникненню вологи в структуру цегли, зменшуючи вологопоглинання матеріалу і тим самим знижуючи ризик утворення сольових висолів та руйнування кладки.
 • Зменшення вологопоглинання цеглини сприяє підвищенню його теплоізоляційної здатності, так як сухі матеріали краще утримують тепло, що корисно для ефективності теплоізоляції стін.
 • Гідрофобізатор не дозволяє воді проникати в пори цегли, запобігаючи руйнуванню матеріалу в результаті циклу заморожування-розморожування.
 • Гідрофобізовані поверхні краще опираються агресивним середовищам, таким як кислоти та луги, що сприяє збереженню якості цегляної кладки.
 • Гідрофобізатори створюють бар’єр для вологи, ускладнюючи розвиток цвілі та грибка, особливо в умовах підвищеної вологості.
 • Гідрофобізатори допомагають запобігти утворенню висолів, викликаному впливом солей, які можуть утримуватися у воді, що проникає в цеглу.
 • Захист цегли від вологи та пов’язаних з нею проблем сприяє збільшенню терміну служби стін та загальної конструкції.

Особливо актуальними зараз є водовідштовхувальні просочення з ефектом мокрого каменю, це відмінний вибір для фасадів, огорож з облицювальної цегли.

Водовідштовхувальні просочення з ефектом мокрого каменю є сучасними хімічними складами, розробленими для обробки поверхонь, надаючи їм зовнішнього вигляду, ніби їх тільки помили. Ці просочення мають ряд цікавих властивостей і знаходять застосування в будівництві та оздобленні.

Ці просочення створюють на поверхні матеріалу ефект, який візуально нагадує, що поверхня постійно перебуває у стані “мокрого каменю”. Це додає цікавий візуальний елемент і може бути використаний для естетичного поліпшення різних будівельних елементів.

Основна функція цих просочень – запобігання проникненню вологи в структуру матеріалу. Вони створюють гідрофобний бар’єр, який відштовхує воду і допомагає запобігти пошкодженням, пов’язаним з впливом вологи, такі як утворення сольових висолів та руйнування матеріалу.

Водовідштовхувальні просочення надають матеріалу більш насичений та глибокий колір. Ці просочення можуть запобігати вбиранню різних забруднень, таких як пил, бруд та олії, що полегшує догляд за поверхнею та підтримує її чистоту (актуально для цоколів).

Водовідштовхувальне просочення з ефектом мокрого каменю використовується на різних матеріалах, включаючи камінь, цеглу, бетон та інші. Це робить його універсальними для різних будівельних та декоративних додатків.

Просочення зазвичай наносяться валиком або пульверизатором, що робить процес простим та зручним.

При використанні водовідштовхувальних просочень для цегли важливо дотримуватися рекомендацій виробника та правильно проводити процес обробки, щоб досягти максимальної ефективності та довговічності захисту. Якщо ви вирішите, що просочення необхідне для вашого об’єкту, не відкладайте, залиште заявку на сайті blackstone.com.ua або зв’яжіться з нами за номером:

☎️(099) 911-0-911