Термін теплопровідність означає передачу теплової енергії від об’єктів з вищою температурою до об’єктів з нижчою. Цей процес триває доти, доки температури обох об’єктів не зрівняються. Для опису цієї енергії було введено коефіцієнт теплопровідності, який використовується для характеристики будівельних матеріалів. Цей коефіцієнт визначає кількість теплової енергії, яка проходить через одиницю площі матеріалу за одиницю часу. Що коефіцієнт, тим ефективніше відбувається теплообмін. Матеріали з меншою теплопровідністю більше підходять для будівництва опалювальних приміщень. Відповідно до норм будівництва, товщина стін, що забезпечує мінімальні тепловтрати, залежить від матеріалу і становить:
- Цегла – 210 см
- Керамзитобетон – 90 см
- Дерево – 53 см
- Газобетон – 44 см
Наприклад, для забезпечення температури 18 градусів Цельсія всередині при морозі -26 градусів на вулиці, потрібна різна товщина стінок з різних матеріалів. Стінка з пустотілої цегли повинна бути 51 сантиметр завтовшки, з керамзитобетону – 30 сантиметрів, з деревини – всього 15 сантиметрів, а бетонна стінка з утеплювачем – всього 14 сантиметрів.
Це різною теплопровідністю кожного матеріалу. Тому на початкових етапах будівництва важливо точно визначити проект, щоб уникнути помилок та забезпечити комфортні умови усередині приміщення. Для правильного вибору будівельних матеріалів корисно ознайомитися з їхньою еквівалентною теплопровідністю:
- Керамзит: 640
- Газобетон: 800
- Цегла: 1520
- Граніт: 2500
- Бетон: 3440
На теплопровідність впливають кілька факторів, які суттєво впливають на цю характеристику:
Пористість поверхні: неоднорідна структура матеріалу сприятливо впливає його теплопровідність, оскільки у таких матеріалах більшість теплової енергії зберігається під час проходження крізь них.
Щільність: рівень щільності речовини впливає на взаємодію частинок та створення більш тісних контактів між ними, що, у свою чергу, сприяє збільшенню теплообмінних процесів.
Вологість: підвищена вологість також впливає на теплопровідність матеріалу. Чим вищий рівень вологості, тим вища теплопровідність матеріалу.
Коефіцієнт теплопровідності визначається як кількість теплоти, що проходить через один метр товщини матеріалу за 60 хвилин. При проектуванні кращої теплоізоляції рекомендується враховувати цю характеристику та вибирати матеріали з нижчим коефіцієнтом теплопровідності.
А тепер розглянемо теплопровідність основних будівельних матеріалів кладок:
Цегла:
- Щільність: 1400-1700 кг/м³
- Коефіцієнт теплопровідності: 0,14 Вт/М°С
Порізований блок:
- Щільність: 400-1000 кг/м³
- Коефіцієнт теплопровідності: 0,18-0,28 Вт/М°С
- Вологопоглинання: 10-16% маси
- Морозостійкість: 100 циклів
Керамзитобетон:
- Щільність: 850-1800 кг/м³
- Коефіцієнт теплопровідності: 0,4-0,8 Вт/М°С
- Механічна міцність: 35-75 кгс/см²
- Вологопоглинання: 0% маси
- Морозостійкість: від 50 циклів
Пінобетон:
- Щільність: 600-1000 кг/м³
- Коефіцієнт теплопровідності: 0,14-0,22 Вт/М°С
- Вологопоглинання: 10-16% маси
- Морозостійкість: від 35 циклів
Газобетон:
- Щільність: 300-600 кг/м³
- Коефіцієнт теплопровідності: 0,08-0,14 Вт/М°С
- Вологопоглинання: 25% маси
- Морозостійкість: від 50 циклів
Теплопровідність цегли
Одним з найпопулярніших матеріалів для кладки є цегла: силікатна, рядова і т.д. Рядова (червона) цегла вважається кращою цеглою для кладки, так як вона відмінно тримає тепло. Але що якщо ми скажемо, що будь-який інший вид цеглини може так само добре тримати тепло, як і рядовий, просто завдяки гідрофобізації?
У чому полягає суть гідроофбізації? Наприклад, ви купуєте силікатну цеглу, що до речі дешевше рядового, обробляєте його водовідштовхувальним просоченням і він отримує такі ж теплоізоляційні властивості, як і рядовий. Принцип роботи просочення полягає в тому, що воно проникає глибоко в пори цегли і не дає воді проникати всередину, як відомо вода добре проводить холод або тепло в залежності від температури на вулиці (взимку вода, що потрапила в цеглу, проводить холод, влітку – тепло). Оброблена просоченням цегла має в порах тільки повітря, яке не проводить холод.
Спеціально для облицювальної цегли в нашому асортименті представлено просочення BlackStone з ефектом мокрого каменю, що допоможе вам поєднати естетику з високими теплоізоляційними характеристиками. Просочення BlackStone має безліч переваг, серед яких:
- Просочення Blackstone з ефектом мокрого каменю надає обробленій поверхні елегантного та стильного зовнішнього вигляду, створюючи враження свіжості та блиску.
- Оброблені поверхні, завдяки просоченню Blackstone, набувають захисту від проникнення вологи, що запобігає пошкодженню матеріалу та утворенню плям, а також просочення зменшує теплопровідність матеріалу.
- Водовідштовхувальне просочення Blackstone захищає матеріал від впливу агресивних факторів навколишнього середовища, збільшуючи його термін служби та зберігаючи початковий вид протягом тривалого часу.
- Просочення для цегли значно спрощує догляд за облицювальною цеглою, матеріал не припадає пилом і не гряззиниться.
- Просочення Blackstone безпечне для довкілля та здоров’я людини, оскільки не містить шкідливих хімічних речовин та агресивних розчинників.
- Створює захисний шар, захищаючи матеріал від стирання та пошкоджень.
- Просочення Blackstone з ефектом мокрого каменю підходить для різних типів цегли та інших матеріалів для кладки.
Для того, щоб купити водовідштовхувальне просочення Blackstone за ціною від виробника – залишайте заявку на сайті blackstone.com.ua або телефонуйте за номером:
(099)911-0-911