Кришиться цегла: що робити щоб запобігти

У випадках, що часто зустрічаються на нашому досвіді, після введення будинку в експлуатацію виникають проблеми з будівельним матеріалом. Цегла на цоколі та стінах починає тріскатися та кришитися, незважаючи на високу якість та надійність фундаменту. Така пошкоджена цегла вимагає негайної та повної заміни через порушення її структури, які серйозно ушкоджують усю конструкцію.

Цегла може кришитися з кількох причин:

Вплив вологи при будівництві фундаменту та цоколя: при зіткненні з ґрунтом під час будівництва фундаменту та цоколя цегла може вбирати вологу, яка потім не виходить із нього. В результаті цього процесу цегла може піддаватися циклам замерзання та розморожування, що в кінцевому підсумку призводить до його руйнування.

Бракована цегла: іноді цегла може бути бракованою спочатку, наприклад, через невдалий випал. Цей дефект може виявитися після введення в експлуатацію.

Дисбаланс теплового коефіцієнта: використання різних матеріалів під час укладання труб може призвести до дисбалансу теплового коефіцієнта. При нерівномірному нагріванні цегляної кладки, наприклад, в результаті роботи печі, може статися нерівномірне розширення цегли, що призводить до кришення і тріскання.

Щоб запобігти руйнуванню цоколя, стін та труб, важливо регулярно оглядати їх стан, проводити візуальний контроль та при необхідності виконувати ремонт. Особливо важливо стежити за станом фундаменту, оскільки від нього залежить стан будинку.

Ознаки втрати міцності включають:

Поява тріщин на стінах: якщо стіни будівлі починають з’являтися тріщини, це свідчить про зниження міцності кладки.

Тріщини внаслідок просідання та пошкодження цоколя: тріщини на поверхні та стінах можуть виникнути через просідання будівлі та пошкодження цоколя.

Відшароване оздоблення через низьку якість матеріалів: якщо оздоблення відшаровується, це може бути наслідком використання низькоякісних матеріалів при будівництві фундаменту.

Змінений рівень ґрунту: зміни у рівні ґрунту під будівлею можуть призвести до втрати міцності та появи деформацій.

Наявність вологи в цоколі: наявність вологи в ділянці цоколя може призвести до руйнування матеріалів та зниження міцності.

Як запобігти руйнуванню цегли

Реставрація цегляної кладки включає ряд етапів, таких як заповнення тріщин, ремонт швів, заміна пошкодженої цегли і обов’язкове застосування гідрофобізації. Однак важливо відзначити, що гідрофобізація має бути проведена ще до початку руйнування цегляної кладки. Гідрофобізатор варто наносити відразу після закінчення будівельних робіт, щоб не хвилюватися про довговічність матеріалу.

Гідрофобізація – це процес обробки поверхні матеріалу спеціальними водовідштовхувальними речовинами з метою захисту від дії вологи. У контексті цегляної кладки гідрофобізація забезпечує ряд важливих переваг, що сприяють збереженню міцності та довговічності конструкції. Для фасадів та інших зовнішніх споруд радимо використовувати водовідштовхувальні просочення з ефектом мокрого каменю, одним з найпопулярніших на ринку є просочення BlackStone, воно має всі переваги гідрофобізаторів і робить цегляну кладку привабливішою.

 • Водовідштовхувальні просочення формують на поверхні цеглини захисний шар, який відштовхує вологу. Це особливо важливо для запобігання водопроникності цегляної кладки, особливо в умовах недостатньої водовідвідної системи або підвищеної вологості.
 • Гідрофобізація допомагає запобігти вбиранню солей у структуру цегли, що може сприяти її кришенню та розтріскуванню.
 • Поліпшення теплоізоляційних властивостей: волога, поглинена цеглою, може знизити її теплоізоляційні характеристики. Гідрофобізація допомагає зберегти ефективність теплоізоляції, запобігаючи вбиранню вологи.
 • Водовідштовхувальні покриття знижують ймовірність утворення моху, грибка і плісняви на поверхні цегляної кладки, оскільки волога важче затримується.
 • Оброблена просоченням ВlackStone цегла довше зберігає свій первинний зовнішній вигляд, так як бруд і пил менше зчіплюються з водовідштовхувальною поверхнею.
 • Ефект мокрого каменю: цегляна кладка з ефектом мокрого каменю виглядає більш привабливою, надаючи фасаду будівлі вишуканого та сучасного вигляду. Таке просочення відмінно підійде для фасадів з облицювальної або декоративної цегли.

Кришиться цегла що робити

Для виправлення дефектів кладки, пов’язаних з кришенням цегли, застосовується наступна методика з використанням штукатурки на металеву сітку дрібної комірки:

 • У місці кришення цегли проводиться ретельна зачистка до отримання хорошої основи.
 • Сітка кріпиться з використанням болтів та дюбелів для забезпечення додаткової міцності.
 • Поверхня стіни зволожується, після чого наноситься піщано-цементний розчин у пропорціях 3:1 з використанням крупнозернистого річкового піску.
 • Після висихання стіни проводиться затирання для досягнення гладкої поверхні.

У разі кардинальних ушкоджень можна використовувати наступний підхід:

 • Дія включає висвердлювання шва з наступною заміною пошкодженої цегли.
 • Для збереження властивостей будівельного матеріалу та його взаємодії з іншими покриттями застосовується обробка гідрофобізатором.

Для зміцнення конструкції також може бути використана залізобетонна обойма. У разі повного руйнування фундаменту потрібна його заміна. При можливості реставрації цоколя, що обсипається, використовується обойма з бетону і залізобетону для зміцнення і запобігання подальшим обвалам.

Реставрація зруйнованої цегляної кладки з хлоридами включає застосування фасадної штукатурки, що санує, не містить цементу і стійкою до дії солей. Для декоративного облицювання використовуються плитняк або дефектний камінь. При силікатній цеглі, що потріскалася, рекомендується її розбирання і заміна тріснутого матеріалу, а також додавання затверджувача в розчин для підвищення міцності кладки.

Для того, щоб уникнути всіх вищезгаданих дій, настійно рекомендуємо придбати гідрофобізуюче просочення для цегли, зробити це Ви можете на сайті blackstone.com.ua або за номером телефону:

☎️(099)911-0-911