Захист каменю від води та інших зовнішніх факторів

Захист каменю – це застосування спеціальних засобів для збереження цілісності та привабливого зовнішнього вигляду каменю на довгі роки. За останні три десятиліття використання каменю стало звичайним та доступним, та його застосування значно розширилося. Однак різні характеристики каменю не завжди враховуються при його виборі: іноді рішення приймається виходячи швидше із зовнішнього вигляду, ніж із фізичних та хімічних властивостей, які можуть впливати на його взаємодію з навколишнім середовищем, включаючи атмосферні умови.

Застосування сучасних методів обробки може вирішити багато проблем. Завдяки розвитку технологій та розробці нових хімічних складів стали доступні нові та покращені засоби захисту каменю від зовнішніх факторів, включаючи атмосферні впливи.

Захисний склад, або просочення, перешкоджає проникненню води та бруду в камінь та інші матеріали, такі як бетон, камінь і т. д. Цей тип захисних засобів часто називається водовідштовхуючими. Деякі з них також здатні запобігати утворенню масляних та жирних плям, викликаних їжею або хімією, і тому можуть бути класифіковані як водні та масляні репеленти.

Завдяки просочуванню вода практично не проникає в камінь, а бруд залишається на його поверхні, що полегшує її догляд за каменем.

Захист каменю має бути аналогічним парасольці: він повинен дозволяти воді випаровуватися, але не проникати всередину. Це досягається за рахунок молекул препарату, що просочує, які заповнюють пори каменю і утворюють хімічну сітку, що не пропускає краплі, але дозволяє воді випаровуватися.

Така хімічна сітка запобігає проникненню крапель усередину каменю, але при цьому дозволяє природній волозі випаровуватися з пір. Це запобігає утворенню конденсату під поверхнею каменю.

Багато водовідштовхувальних засобів неефективні проти масляних плям, оскільки масло здатне проникати через хімічну сітку. Тому для захисту від масляних плям потрібне використання водовідштовхувальних засобів, які формують щільнішу хімічну сітку, яка зупиняє як водні, так і масляні краплі.

Усередині приміщень, кам’яні поверхні піддаються впливу різних рідин, таких як вода, миючі засоби у ванній кімнаті та їжа, напої, олії на кухні. Ці рідини залишають плями, які важко видалити повністю. У комерційних закладах, особливо у сфері комунального харчування, кам’яні поверхні ще інтенсивніше піддаються забруднення. Багато власників приміщень з кам’яними поверхнями не замислюються про захист каменю, і через кілька місяців експлуатації підлоги, стільниці і барні стійки стають покриті плямами різного походження. Обробка поверхні каменю дозволяє знизити вбирання рідини та легко видаляти плями.

Однак варто пам’ятати, що кислотовмісні продукти та побутова хімія з хлором та кислотами можуть пошкодити мармур, навіть якщо він захищений.

Для кам’яних поверхонь, що знаходяться на вулиці, захист відіграє ще більш важливу роль через вищі впливи руйнівних факторів. Це включає:

 • Замерзання та розморожування, що може призвести до розривів каменю через розширення замерзлої води в його порах.
 • Висолов, які можуть кристалізуватися в порах каменю та руйнувати його на мікрорівні.
 • Зростання водоростей, плісняви та інших організмів, які можуть руйнувати камінь.
 • Вплив ультрафіолетових променів, які можуть знебарвити камінь і зробити його блідим, особливо помітно це на контрастних сортах мармуру.

Після обробки каменю захисним просоченням його здатність до абсорбції зменшується в 4-10 разів. Це дозволяє рідини залишатися на поверхні каменю довше, не вбираючись, що дає можливість видалити її до утворення плям.

Процес обробки каменю захисним просоченням досить простий і не вимагає спеціальних навичок. Важливо наносити просочення тільки на суху та чисту поверхню, при цьому найкраще спочатку провести тестове покриття у непомітному місці. З огляду на те, що натуральний камінь може реагувати неоднорідно, слід бути готовим до можливих змін у його зовнішньому вигляді після обробки.

Просочення можна наносити різними способами: за допомогою тканинного тампона, мопа, кисті, валика, але найефективніше використовувати пульверизатори або ручні розпилювачі. Важливо наносити просочення рівномірним шаром, видаляючи надлишки з поверхні, щоб уникнути появи плям. Якщо все ж таки вони з’являться, їх можна легко видалити тканиною, змоченою тим самим засобом, що і для обробки каменю.

Більшість захисних просочень містять органічні розчинники, що може викликати різкий запах у процесі нанесення. Однак після висихання вони стають нетоксичними та безпечними для контакту з людьми. Для обробки каменю в житлових приміщеннях рекомендується використовувати просочення на водній основі, щоб уникнути неприємних запахів та забезпечити більш високий рівень комфорту.

Обираємо засіб для захисту каменю

Кращим засобом для захисту каменю є водовідштовхувальне просочення для каменю BlackStone. Застосування захисного просочення BlackStone на поверхні пісковика, граніту та декоративного облицювального каменю – це ефективний спосіб запобігти ряду проблем, пов’язаних із їх експлуатацією. Просочення виключає появу висолів, захищає від розтріскування та вигоряння, а також збільшує термін служби кам’яних поверхонь.

Ефект мокрого каменю, що надається поверхні просоченням BlackStone, робить її візуально привабливою, додаючи блиск і насиченість кольору. Це надає каменю більш елегантного та привабливого вигляду. Просочення доступне у двох варіантах: глянсовому та матовому, що дозволяє вибрати відповідний стиль для будь-якого проекту. Ефект мокрого каменю також посилює натуральні відтінки та малюнки каменю, надаючи їм більшої глибини та виразності.

Для крихких видів натурального каменю, таких як пісковик і ракушняк, захисне просочення BlackStone забезпечує додаткову міцність, що дозволяє використовувати їх безпечно не тільки для фасадів, але і для пішохідних зон.

Багато каменів з часом можуть тьмяніти і втрачати свій первісний вигляд. Потемніння матеріалу може бути викликане зносом великого пасажиропотоку або вигорянням під впливом сонячних променів. Наше водовідштовхувальне просочення BlackStone розроблене на основі нашого багаторічного досвіду в обробці різних поверхонь гідрофобними складами. Вона універсальна та підходить для тротуарної плитки, бетону, натурального або декоративного каменю, цегли та інших будівельних матеріалів.

Захист каменю від BlackStone пропонує ряд переваг:

 • Безпека: містить сертифіковані компоненти, які не викликають алергічних реакцій або інших негативних ефектів для здоров’я людини.
 • Запобігання забрудненню: оброблена поверхня не притягує сміття і не припадає пилом.
 • Ефект мокрого каменю: робить матеріал більш насиченим, а простір – свіжим та привабливим.
 • Захист від вигоряння та потьмарення: спеціальна формула забезпечує захист від УФ-променів.
 • Легко наноситься за допомогою валика, не вимагає складних інструментів.
 • Економічність: наноситься в один шар із витратою 1 л на 5 м² та забезпечує захист до 15 років.
 • Запобігання утворенню сольових відкладень, захист від плісняви, грибків та інших мікроорганізмів.
 • Створення водовідштовхувального шару та збільшення терміну служби покриття.
 • Маскування цементних плям та захист від появи нових плям.

Вибір просочення BlackStone забезпечує ефективний та довготривалий захист вашої поверхні від різних негативних впливів. Для того, щоб купити захисне просочення для каменю з мокрим ефектом – залишайте заявку на сайті blackstone.com.ua або телефонуй за номером:

☎️(099)911-0-911