Чим обробити бетонну стяжку на вулиці

Бетонні конструкції на відкритому повітрі вимагають особливого догляду, незважаючи на їхню якість і міцність. Навіть при використанні високоякісного бетону високої марки, його збереження та довговічність протягом багатьох років виробник не може гарантувати. Такі елементи, як бетонні стяжки та інші види наливної бетонної підлоги вимагають додаткового захисту. І в цій статті ми розповімо, чим обробити бетонну стяжку на вулиці.

Захист бетону від руйнування на відкритому повітрі є ключовим фактором для забезпечення його довговічності та надійності. Тому важливо зрозуміти причини та руйнівні фактори, з якими стикаються бетонні конструкції:

 • Вплив різних факторів, таких як перепади температур, атмосферні опади, гази, сильні вітри та ультрафіолетові промені, негативно впливає на бетонну стяжку.
 • Лужні метали та вапно в бетоні розчиняються при контакті з водою, що призводить до вимивання з конструкцій. Це погіршує властивості та структуру матеріалу, тому захист від дощу є важливим аспектом.
 • Кислоти, що містяться у водах та атмосферному повітрі, утворюють солі в порах бетону, що призводить до його руйнування, тріщин та здуття.
 • Замерзання вологи в порах бетону в зимовий період також спричиняє руйнування структури матеріалу, особливо в тісному контакті з елементами армування, що призводить до корозії.

Це лише деякі з факторів, що впливають на бетонну стяжку, і процес її відновлення потребує значних витрат часу та засобів. Тому важливо заздалегідь передбачити захист бетонної стяжки від атмосферних впливів шляхом вжиття відповідних заходів.

Як вибрати чим обробити бетонну стяжку на вулиці

Первинний (об’ємний) захист бетонної стяжки пов’язаний з процесом його виготовлення, в ході якого застосовуються різні модифіковані добавки та присадки. Цей метод спрямований на покращення характеристик бетону, таких як міцність, довговічність та стійкість до тріщин. Залежно від типу добавок бетон може придбати такі властивості:

Гідрофобізатори надають бетону здатності відштовхувати воду, знижуючи ризик її поглинання.
Полімерні добавки збільшують еластичність бетону, допомагаючи йому впоратися з навантаженнями, спричиненими замерзанням води у порах матеріалу. Це сприяє підвищенню стійкості до тріщин та захисту від морозу.
Зміна співвідношення між цементом і водою збільшує пластичність і щільність бетону, що призводить до зменшення мікропорожнень та покращення водонепроникності матеріалу.

Крім цього, методи герметизації швів, обробки арматури та використання корозійностійкої арматури також є первинними методами захисту бетону від зовнішніх впливів.

Вторинний (поверхневий) захист бетонних конструкцій включає різні методи, залежно від типу споруди. Наприклад, для захисту стін будівель застосовуються оздоблення штукатуркою або облицювання цеглою, а для збереження зовнішнього вигляду поверхні, таких як малі архітектурні форми (МАФ), огорожі та колони, використовуються проникні гідроізоляційні склади та антисептики. Захист цоколів та фундаментів від вологи забезпечується обклеювальною або обмазувальною гідроізоляцією.

У сфері вторинного захисту бетону існує безліч видів матеріалів, кожен з яких має свої особливості та переваги. Для більш ясного уявлення про них давайте розглянемо ці матеріали детальніше, виявивши їх плюси та мінуси.

Рідка гідроізоляція

Рідкі гідроізоляційні матеріали часто використовуються для захисту бетонних стяжок на вулиці. Вони створюють на бетоні водонепроникний шар, підвищуючи його стійкість та міцність та зменшуючи ризик швидкого руйнування.

Особливості:

Вододисперсійні акрилові та кремнійорганічні сполуки: використовуються для зменшення кута змочування, підвищуючи водонепроникність.

Поліуретанові та епоксидні смоли: застосовуються в екстрених випадках для забезпечення цілісності бетону при впливі солей та кислот.

Плюси:

 • Збільшення водонепроникності та міцності.
 • Захист від корозії та агресивних речовин.
 • Підходять для різних умов експлуатації.

Мінуси:

 • Зменшення захисних властивостей під впливом лужного середовища.
 • Вимоги до умов застосування деяких матеріалів.

Обмазувальна гідроізоляція

Обмащувальні матеріали прості в нанесенні та створюють монолітний шар без стиків. Вони підходять для обробки як гладких, і складних поверхонь.

Типи:

Бітумні мастики: бюджетні, добре зчіплюються з бетоном, але можуть плавитися за високих температур.

Полімерні мастики: більш стійкі до температурних змін, але дорожчі і менш універсальні.

Плюси:

 • Простота нанесення та гарне зчеплення з бетоном.
 • Стійкість до температурних коливань.

Мінуси:

 • Висока ціна полімерних матеріалів.
 • Можливе плавлення бітуму за високих температур.

Інші матеріали

Рідке скло: має відмінні гідроізоляційні характеристики і легко проникає в мікротріщини.
Рідка гума: еластична і стійка до різких перепадів температур, але вимагає спеціальних навичок при нанесенні.
Гумова фарба: проста у використанні та підходить для захисту бетону на вулиці.

Кожен із цих матеріалів має свої переваги та недоліки, і вибір залежить від конкретних умов експлуатації та необхідного рівня захисту.

Наші фахівці вже не перший рік використовують водовідштовхувальне просочення BlackStone для захисту бетонних стяжок на вулиці, так як вони мають всі важливі для бетонних покриттів переваги і не просто захищає стяжку від води та інших факторів, але і знепилює її.

Обробка бетонної стяжки захисним просоченням покращує їхню міцність і оберігає від впливу вологи, а застосування синтетичних смол додає додаткову стійкість до навантажень.

Часто наші клієнти вибирають просочення BlackStone для обробки бетонної підлоги, особливо в громадських місцях, таких як торгові центри, магазини чи офіси. Чому? Тому що в таких місцях важливим є не тільки зовнішній вигляд, а й безпека покриття. Наприклад, якщо у вас є бетонна підлога з мармуровою крихтою або виготовлена з білого цементу, або навіть проста сіра наливна підлога, вона буде виглядати більш привабливо, якщо її обробити просоченням. Просочення створює ефект мокрої поверхні і доступне у глянсовому або матовому виконанні.

Щодо безпеки, просочування BlackStone надає підлозі антиковзного ефекту і запобігає забруднення поверхні під час снігопадів або дощів на вулиці завдяки водовідштовхувальному ефекту.

Чому клієнти обирають просочення BlackStone:

 • Маскує цементні плями та запобігає появі нових.
 • Поверхні, оброблені просоченням, не притягують пил та сміття, що особливо важливо для тротуарних плит та бетону.
 • Склад безпечний для людського здоров’я, містить лише сертифіковані компоненти без алергенів чи інших шкідливих речовин.
 • Захищає від вигоряння та потьмяніння завдяки ультрафіолетовому захисту.
 • Легко наноситься валиком, що робить процес простим та доступним.
 • Економічна: потрібний лише один шар для довготривалого захисту до 15 років.
 • Запобігає утворенню сольових відкладень та висолів.
 • Захищає від плісняви, грибків та інших мікроорганізмів.
 • Забезпечує надійний захист від вологи.
 • Збільшує термін служби покриття.
 • Надає матеріалу насичений вигляд, роблячи простір свіжішим та привабливішим.

Після всіх перерахованих варіантів, чим обробити бетонну стяжку на вулиці, можна зробити висновок, що найкращим вибором буде захисне просочення для бетону BlackStone, для замовлення – залишайте заявку на сайті blackstone.com.ua або телефонуйте за номером:

☎️(099)911-0-911