Чим обробити декоративну цеглу

Вибір матеріалу для облицювання стін – це складне завдання, тому що потрібно враховувати безліч факторів. Матеріал повинен відповідати кольоровій гамі, мати цікаву текстуру, бути довговічним, зносостійким та, звичайно, вписуватися до бюджету. При виборі декоративної цеглини або каменю ви вирішуєте багато з цих проблем: вони екологічні, довговічні, пропонуються в широкому діапазоні кольорів і текстур, і надають інтер’єру або фасаду будинку унікального вигляду.

Декоративний камінь або цегла – це готовий продукт, але важливо враховувати сферу його застосування.

Основні сфери застосування:

Фасад

При використанні декоративного каменю або цегли для облицювання фасаду обов’язкова обробка гідрофобізуючим складом. Це покриття захищає матеріал від впливу довкілля, особливо вологи, що дозволяє значно продовжити декоративні властивості каменю. Без цього захисту на поверхні каменю можуть з’являтися висоли (наліт, викликаний вимиванням солей з мікропорів каменю під впливом вологи).

Наносите гідрофобізуюче покриття згідно з інструкцією, що забезпечить тривалий термін служби до 15-20 років і більше.

Інтер’єр

В інтер’єрі декоративний камінь не потребує додаткового захисту, якщо не піддаватиметься впливу вологи (наприклад, у сауні, ванній кімнаті або на кухонному фартуху).

Для захисту декоративного каменю в інтер’єрі можна використовувати лак або захисне просочення BlackStone (матовий або глянсовий), що додатково підвищить його стійкість.

Часто виникає питання: чи потрібно захищати камінь навколо розеток та вимикачів?

Необхідно враховувати, що якщо вимикач або розетка розташовані біля ванної кімнати, існує можливість контакту з водою. У такому випадку декоративний камінь слід захистити гідрофобізуючим складом по периметру розетки або вимикача на відстані 10-12 см. Те саме стосується декоративного каменю світлих відтінків, який більш чутливий до впливу вологи.

Отже, при виборі захисного матеріалу для декоративного каменю чи цегли важливо враховувати:

 • Місце укладання: фасад чи інтер’єр.
 • Можливість контакту з водою: у разі внутрішнього оздоблення.

Як обрати чим обробити декоративну цеглу

Декоративна цегла, як і натуральна, схильна до впливу зовнішніх факторів. Волога, перепади температур, ультрафіолетове випромінювання та забруднення можуть з часом погіршити його зовнішній вигляд та структуру. Щоб запобігти таким неприємностям, цеглу потрібно захищати спеціальними складами, які збережуть її декоративні та функціональні властивості.

Гідрофобізатори:

 • Основне призначення гідрофобізаторів – захист від вологи. Вони створюють на поверхні цегли невидимий бар’єр, що відштовхує воду, і тим самим запобігає її проникненню всередину матеріалу. Завдяки цьому цегла стає менш сприйнятливою до утворення висолів, плісняви ​​та грибка.
 • Рекомендація: для зовнішньої обробки декоративної цегли використовуйте гідрофобізуючі склади, такі як Blackstone. Цей сучасний гідрофобізатор не тільки захищає від вологи, але й посилює насиченість кольору або глибину цегли (залежно від виду обраного просочення: глянцевого або матового), продовжуючи його термін служби.

Просочення:

 • Просочення захищають цеглу від забруднень і полегшують її чищення. Вони проникають у пори матеріалу та створюють захисний шар, який запобігає проникненню пилу та бруду.
 • Порада: просочення також можуть мати гідрофобні властивості, покращуючи захист від води. Blackstone рекомендується використовувати для захисту як фасадної, так і інтер’єрної цегли завдяки його універсальним властивостям.

Лаки:

 • Лаки створюють на поверхні цеглини захисну плівку, яка захищає від вологи і надає блиску. Залежно від типу лаку, поверхня може бути матовою або глянсовою.
 • Застосування: для інтер’єрів, де важливо зберегти природний вигляд цегли та захистити її від забруднень, наприклад, на кухонних фартухах або ванних кімнатах, матові або глянцеві лаки будуть чудовим вибором.

Антигрибкові засоби:

 • Для цегляних поверхонь, схильних до впливу вологи, важливо використовувати засоби з антигрибковими добавками. Вони запобігають росту плісняви ​​та грибка на цеглі.
 • Рекомендація: для приміщень з підвищеною вологістю вибирайте просочення з антигрибковим ефектом.

Як правильно обробити декоративну цеглу?

Очищення поверхні: перед нанесенням захисного складу переконайтеся, що цегляна поверхня чиста та суха. Видаліть всі забруднення, пил та старі покриття.

Нанесення захисного складу: використовуйте пензель або валик для рівномірного нанесення гідрофобізатора або просочення. Переконайтеся, що засіб нанесено на всю поверхню цегли.

Час висихання: дайте захисному складу час висохнути, дотримуючись рекомендацій виробника. Зазвичай це займає від кількох годин на добу.

Особливості застосування Blackstone

Blackstone – це водовідштовхувальна просочення з ефектом мокрого каменю, призначена для обробки декоративної цегли, яка поєднує в собі властивості гідрофобізатора та лаку. Вона ідеально підходить для захисту як фасадів, так і внутрішніх стін:

 • Для фасадів: Blackstone захищає цеглу від вологи, запобігає появі висолів та грибка, а також покращує зовнішній вигляд цегли, надаючи йому ефекту мокрої поверхні.
 • Для інтер’єрів: засіб захищає від забруднень, полегшує чищення та запобігає появі висолів та плісняви.

Де купити?

Придбати просочення для цегли Blackstone та інші засоби захисту декоративної цегли можна в нашому магазині. Консультанти допоможуть вибрати відповідний склад для Вашого проекту та дадуть рекомендації щодо його застосування.

Захищайте свою декоративну цеглу за допомогою якісних засобів, і вона радуватиме вас довгі роки!