Чим зміцнити бетонну підлогу

Поява пилу на бетонній підлозі – лише питання часу. Навіть найщільніші бетони з часом втрачають поверхневу твердість. Одні покриття не справляються з абразивним навантаженням, інші страждають тривалого контакту з вуглекислим газом. Єдиний спосіб зупинити механічну або хімічну ерозію – використовувати технології знепилення та зміцнення бетонної підлоги. У будівництві для цього застосовують просочення, покриття та наливні суміші. Просочення зміцнюють поверхню бетону, підвищуючи її твердість та стійкість до абразії. Покриття запобігають прямому контакту з бетоном. Наливні підлоги замінюють зношену стяжку. Якщо ви не знаєте, чим покрити бетонну підлогу в гаражі, підвалі, цеху або на складі, ми пропонуємо кілька варіантів просочення та покриттів. У цій статті ми розповімо, чим покрити ослаблену чи нову стяжку, розглянемо плюси та мінуси кожної технології захисту, а також запропонуємо склади нашого асортименту.

Звідки береться цементний пил?

Бетонна підлога в гаражі або на складі піддається динамічним навантаженням та впливу агресивних хімічних речовин. Це призводить до появи мікротріщин у тілі бетонної підлоги чи цементно-піщаної стяжки, що знижує її загальну поверхневу твердість. Зниження характеристик міцності моноліту призводить до утворення пилу з частинок піску, цементу або бетону, що відшарувалися від основної маси. Передчасне порушення поверхневої міцності бетонної підлоги можуть спричинити такі фактори:

Порушення технології укладання стяжки:

 • Відмова від армування.
 • Ігнорування деформаційних швів.
 • Порушення технології догляду за свіжоукладеною підлогою після заливання та інші помилки. Все це призводить до раннього руйнування покриття для підлоги.

Помилки при змішуванні компонентів під час приготування бетону:

 • Міцність стяжки залежить від пропорцій цементу, піску, щебеню та води. Спроба заощадити чи банальна неуважність призведе до передчасного руйнування покриття.

Надлишок вуглекислого газу:

 • Вуглекислий газ входить у реакцію з цементним каменем, послаблюючи його міцність. Це особливо актуально для бетонних підлог у СТО та складах, що часто піддаються впливу вихлопних газів.

Низька якість арматури, цементу, піску:

 • Іржава арматура невідповідного діаметру, нелугостійка фібра зі скловолокна, цемент з грудками, що злежався, непросіяний пісок — все це веде до втрати міцності і появи пилу буквально через два місяці після укладання стяжки.

Невідповідність характеристик міцності стяжки умовам експлуатації:

 • Щоб підлога не порошила, потрібно правильно розрахувати марку бетону. Якщо використовувався легкий бетон М100, а за проектом потрібен М250, то чекати тривалого терміну служби від такого покриття не варто.

Як запобігти появі тріщин та пилу?

Не заливати підлогу в гаражі своїми руками: любителі часто помиляються в дрібницях, що позначається на якості.

Замовляти бетон на заводі: при самостійному приготуванні розчину можна помилитись у пропорціях.

Використовувати сучасні зміцнюючі засоби: це допоможе виправити ситуацію та продовжити термін служби бетонної підлоги.

Як зміцнити бетонну підлогу

Щоб усунути тріщини та пил на бетонній підлозі, вам потрібно:

 • Обробити підлогу на Вашому об’єкті глибокого проникнення.
 • Використовуйте фарби або лаки для бетону.
 • Покрити підлогу рулонними або плитними матеріалами.
 • Залити нову стяжку, видаливши стару або поверх неї.

Ці методи захищають здоров’я механізмів, відвідувачів та персоналу у приміщеннях з бетонними підлогами. Цементний пил забиває рухливі сполуки та легені, викликаючи алергічні захворювання та передчасне зношування обладнання. Усі технології можна реалізувати самостійно. Обробка стяжки та фарбування підлоги фарбами для бетону не вимагають особливих навичок. Укладання рулонних матеріалів і плит аналогічне настилу лінолеуму – тут потрібен певний досвід, який можна придбати в процесі роботи. Залити нову підлогу в гаражі за допомогою сухої суміші може будь-який бетонщик. Далі розглянемо всі чотири технології.

Зміцнення бетонної підлоги за допомогою просочення глибокого проникнення

Зміцнюючі просочення проникають углиб стяжки, покращуючи характеристики міцності і поверхневу міцність бетону. Їх застосовують для захисту підлоги від вологи, пилу та тріщин. Після обробки поверхня стає стійкою до дії нафтопродуктів, що робить ці просочення ідеальними для гаражів.

Просочення для бетону працюють наступним чином: склади проникають у пори та капіляри, вступають у реакцію з компонентами цементного каменю, утворюючи міцний і щільний верхній шар. В результаті підвищується щільність поверхневого шару, збільшується гідрофобність моноліту та твердість підлоги. Головна перевага просочення для бетону – глибоке проникнення. Деякі склади проникають на глибину 20-40 міліметрів, практично на всю глибину стяжки, що вирівнює. Це гарантує довготривале збереження міцності, оскільки протектори, що проникають, не стираються від експлуатаційних навантажень, як фарба для бетону.

Різновиди просочення для бетону

Класифікація проникних складів для бетону заснована на активних речовинах, що відповідають за зміцнення поверхні та заповнення тріщин та пір. Найбільш популярні різновиди просочення включають:

Акрилові полімери:

 • Переваги: ​​збільшують стійкість до стирання, знепилюють поверхню, мають низьку вартість.
 • Недоліки: короткий термін служби.

Поліуретанові полімери:

 • Переваги: ​​проникають на глибину 20-40 мм, цементують мікротріщини до 0,5 мм, надають вологовідштовхувальні властивості, захищають від бруду та льоду.
 • Недоліки: наносяться на бетон марки не нижче М250, інакше покриття може швидко відшаруватись.

Акрил-силіконові склади:

 • Переваги: ​​збільшують морозостійкість і міцність, надають вологовідштовхувального ефекту.
 • Недоліки: проникають неглибоко, вимагають попередньої ґрунтовки акриловими просоченнями для підвищення ефективності.

Солі літію та натрію (силікати):

 • Переваги: ​​підвищують міцність, несучу здатність, морозостійкість, стійкі до бензину, дизпалива та олії.
 • Недоліки: вимагають зачистки ослаблених верств підлоги перед нанесенням.

Вибір великий, але чим зміцнити бетонну підлогу, щоби раз і назавжди попрощаться з пилом? Відповідь проста – просоченням грубого проникнення Blackstone!

Водовідштовхувальне просочення Blackstone є ефективним засобом для зміцнення, яке проникає вглиб бетону і запобігає його розтріскування і пилу, зміцнюючи поверхню.

Переваги просочення Blackstone:

 • Підвищення міцності: зміцнює бетон, підвищуючи його стійкість до навантажень.
 • Водовідштовхувальний ефект: захищає від впливу вологи та забруднень в умовах снігової чи дощової погоди.
 • Ефект мокрої поверхні: доступна у глянсовому та матовому варіантах, покращує зовнішній вигляд підлоги.
 • Антиковзні властивості: підвищує безпеку поверхні.
 • Захист від пилу: запобігає утворенню пилу, підвищуючи довговічність та стійкість до стирання.
 • Універсальність: підходить для будь-яких бетонних поверхонь, включаючи низькоякісні, та є оптимальним варіантом для мозаїчної підлоги.

Просочення Blackstone використовується в громадських місцях, таких як торгові центри, магазини та офіси, завдяки тому, що надає підлозі привабливого зовнішнього вигляду і підвищує його безпеку. Вона також підходить для відновлення старих та зношених бетонних підлог, після обробки вони будуть виглядати як нові.

Спосіб застосування просочення Blackstone

Очищення поверхні: ретельно очистіть поверхню, що обробляється, від пилу, бруду та інших забруднень. Дайте поверхні добре висохнути.

Нанесення просочення: наносите просочення за допомогою малярного валика, рівномірно розподіляючи його по всій поверхні.

Полімеризація: зачекайте 18 годин до повної полімеризації просочення.

Умови обробки: під час обробки та висихання просочення погода має бути сухою. Уникайте потрапляння прямих сонячних променів на поверхню, що обробляється.

Для того, щоб купити водовідштовхувальне просочення для бетону — залишайте заявку на сайті blackstone.com.ua або телефонуйте за номером:

☎️(099)911-0-911